Logo APPKEE

Zaoberáme sa vývojom mobilných aplikácií pre Android a iOS
Mobilní aplikace

Mobilná aplikácia

Čo sú to mobilné aplikácie? Pokiaľ hovoríme o mobilných aplikáciách, hovoríme o softvérových aplikáciách, ktoré boli vytvorené špeciálne pre chytré telefóny, tablety a pre podobné zariadenia. V súčasnej dobe vznikajú aplikácie najrôznejších charakterov, zámer tvorcov je však zakaždým rovnaký, a síce stále sa tvorcovia snažia o to, aby sa čo najviac využilo dotykového ovládania mobilného telefónu, rovnako tá užívateľské rozhranie a ďalšie funkcie, ktoré ponúka mobilný telefón. Vďaka využitiu funkcií telefónu sú aplikácie pre užívateľov atraktívne.

Aplikácie sú súčasťou našich životov už nejaký ten piatok. Niektoré mobilné aplikácie dokonca berieme ako samozrejmosť. Reč je najmä o vôbec prvých mobilných aplikáciách, ktoré majú na svedomí výrobcovia mobilných operačných systémov. Tí hľadali praktické metódy alebo spôsoby, ako by mohli užívatelia prezerať emaily, sledovať správy o počasí, telefonovať alebo posielať textové správy. Nakoniec sa rozhodli pre tvorbu aplikácií, ktoré sú dnes súčasťou mobilného telefónu hneď po zakúpení modelu. Keďže sú však neoddeliteľnou súčasťou mobilných telefónov, tak si ich existenciu ani neuvedomujeme.

Aké máme druhy mobilných aplikácií?

Ako už bolo spomenuté, od vzniku prvých mobilných aplikácií, za ktorými stoja výrobcovia operačných systémov pre chytré telefóny, uplynul už nejaký ten piatok a od tej doby sa vyrobilo nespočetne mnoho ďalších mobilných aplikácií. Zatiaľ čo niektoré si boli veľmi podobné, iné sa ničím nepodobali. Vznikli aplikácie poznávacie, vzdelávacie, informačné, tiež užitočné, vzniklo nespočetne mnoho verzií navigáciou, z ktorých najobľúbenejší je navigácia Google Maps alebo Waze. Nesmieme zabudnúť ani na obľúbené hry. Do aplikácií boli spracované hry bojové, skákacie, tiež strategické alebo simulátory života, ktoré zaznamenali naozaj obrovský úspech po celom svete.

V súvislosti s mobilnými aplikáciami sa ponúka otázka, kde sú všetky aplikácie k zohnaniu? Dnes sú aplikácie k dispozícii na distribučných platformách, ktoré majú pod svojimi krídlami jednotliví výrobcovia operačných systémov pre mobilné telefóny, respektíve pre mobilné zariadenia celkovo. K najznámejším distribučným platformám patrí App Store a Google Play, menej známe sú Windows Phone Store alebo BlackBerry App World.

Aké sú výhody mobilné aplikácie?

Mobilnú aplikáciu si dnes zaslúži mať akákoľvek firma alebo obec či mesto. Jedná sa o najmocnejší marketingový nástroj, do ktorého sa oplatí investovať všetkými desiatimi. Má hromadu výhod a firme ponúkajúce služby, e-shopom, kaviarňam alebo obciam a mestám môže priniesť vytúžené ovocie.

K hlavným výhodám patrí predovšetkým nízka cena. Mnohí sa domnievajú, že aplikácie sú drahou záležitosťou, ale už dávno to tak nie je. Aké sú ďalšie výhody mobilných aplikácií?

Mobilné aplikácie sú vhodné aj na krízové ​​hlásenia

Chcete svojich zákazníkov informovať s tými najaktuálnejšími novinkami v čase, keď má vaša prevádzkareň nečakane uzavreté, napríklad v súvislosti s nariadením vlády a karantény kvôli koronavírusy?
Je pre obec či mesto dôležité, aby občania vedeli prichádzajúce o prichádzajúce povodni, hurikánu, uzávierke dôležitých, vyhlásenie núdzového stavu a ďalšie krízové ​​hlásenia? Pomôcť krátkych oznamovacích správ môžete jednoducho varovať obyvateľov pred udalosťami, ktoré by mohli spôsobiť ujmu na ich zdravie.

Posielanie krízových notifikácií

Krízové ​​hlásení je spôsob, ako prostredníctvom mobilnej aplikácie informovať všetkých o tom, čo sa aktuálne deje, chystá a na čo je dobré sa pripraviť. Nie je to len v čase náhlej zmeny či krízy, ale aj na udržiavanie pravidelnej informovanosti.

Ako vytvoriť mobilnú aplikáciu?

Zapáčili sa vám mobilné aplikácie? V takom prípade pravdepodobne uvažujete nad tvorbou vlastné mobilné aplikácie. Už So premyslíme rubriky, ktoré bude aplikácia ukrývať, ako bude užívateľovi užitočná alebo ako sa bude líšiť od konkurencie. Máte v hlave víziu a vzhľad aplikácie, už len to realizovať. Pri vytváraní mobilnej appky je ale nutné, aby bola vyvíjaná ako pre operačný systém iOS, tak pre operačný systém Android, čo nie je ľahké. Práve naopak - je to pomerne zložitá záležitosť. Aj z toho dôvodu to robia len špecializované firmy, ako je práve APPKEE, ktorá sa zameriava predovšetkým na informačné a užitočné mobilné aplikácie. Cieľom je vytvoriť mobilnú aplikáciu, ktorá pôsobí jednoducho, intuitívne a obsah možno ľahko upravovať cez aplikáciu alebo počítač.

Chcete taky vlastnú mobilnú aplikáciu? Napíšte nám a my sa vám ozveme.

Aké mobilné aplikácie sme vytvorili?